Mostové jeřáby ADAMEC Crane Systems

Mostové jeřáby ADAMEC Crane Systems

Mostové jeřáby od společnosti Jeřáby ADAMEC Crane Systems

Mostové jeřáby nacházejí své uplatnění např. při manipulaci s nákladními kontejnery anebo v tovární výrobě, kde výrobní komponenty tvoří těžší břemena. Zejména pro tovární využití musí mostový jeřáb splňovat velmi specifické požadavky klienta – z hlediska rozpětí nosníku jeřábu, výšky zdvihu, nosnosti, rychlosti přemisťování břemene, atd. Některá průmyslová odvětví, jako např. petrochemický, elektrárenský či těžařský průmysl, vyžadují technologie chránící jeřáb před explozí, tzv. nevýbušné provedení –Ex-. V tomto oboru je společnost Stahl Crane Systems světovým lídrem.

Mostove jeraby Adamec jeraby Crane systems

Mostové jeřáby dodává Jeřáby ADAMEC

Jedním z hlavních požadavků každého klienta je také přesná ovladatelnost portálového jeřábu. Většina mostových i portálových jeřábů se řídí pomocí dálkového ovladače, což zajišťuje velmi efektivní manipulaci s břemenem. U menších portálových jeřábů bývá ovladač zavěšený na jeřábu a jeřáb se tak obsluhuje ze země. U malých pojízdných mostových jeřábů může být pohon výjimečně řešen i ručním postrkem. U většiny typů mostových jeřábů je dodáváno ovládání dálkově rádiem.

Mostové jeřáby, servis jeřábů provádí ADAMEC Crane Systems

Součástí mostového jeřábu je kladkostroj nebo dvounosníková kočka, který se pohybuje horizontálně po nosníku/nosnících jeřábu. Délka napájecího kabelu se přizpůsobuje podle mechanismu kladkostroje. Přemisťování břemene musí být co nejrychlejší, ale zároveň je třeba eliminovat jeho kývání na minimum. Kývání nákladu je nebezpečné pro obsluhu jeřábu, pro jeřáb a náklad, ale také snižuje produktivitu práce. Požadavek eliminace kývání může být plně na zodpovědnosti obsluhy jeřábu nebo může být řešen výrobcem pomocí měniče frekvence, který pozvolným zpomalováním a zrychlováním kyv eliminuje.. Je možné jeřáb vybavit speciálním protikyvným elektronickým zařízením.

Mostové jeřáby, prodej a servis jeřábů: ADAMEC Crane Systems

Společnost Adamec Crane Systems nabízí ovládání frekvenčními měniči, zajišťující plynulou manipulaci s břemenem. Umožňuje tak bezpečný pohyb i u velmi křehkého zboží.